Vánoční stopovačka

Vánoční stopovačka

Hýbej se, poznávej nová místa a staň se ZNALCEM SUŠICKA

O co jde? Využij vánočních prázdnin k pohybu na čerstvém vzduchu a k poznávání málo známých a o to hezčích míst na Sušicku, a staň se jeho opravdovým znalcem.

Sušicko je sice vstupní branou na Šumavu, ale tentokrát zkus zůstat v jejím podhůří a toulat se po okolí krásného města na zlatonosné řece Otavě.

Připravili jsme pro tebe 5 fotografií míst v blízkém okolí Sušice, slepou mapu se základním vyznačením a několik indicií k jejich nalezení.

Objev dosud neobjevené skvosty Sušicka, na každém místě se vyfoť . Z pořízených fotek vytvoř na instagramu stories a označ @susicebranasumavy. Současně pošli koláž svých fotografií na email destinace@susicko.cz. Každý, kdo objeví všechna místa, dostane upomínkový certifikát znalce a bude zařazen do slosování o 5 triček pro turisty a odborníky na oblast Sušicka.

Indicie: nikdy nedostavěná stavba kaple ve tvaru hvězdy se nachází vysoko nad řekou Otavou v lese. Z vesnice k ní vychází stará lipová alej, která ale na konci vsi přechází v les.

Indicie: ruiny stavby (snad kaple, snad útulna) se nacházejí na vrcholu kopce nedaleko vyhlášeného Hostince U Kopů.

Indicie: místo, kde šlechtici von Lamberg pro své přátele zahajovali honosné lovy a hony zvěře. Blízko tohoto místa pak na svém loveckém zámečku, kterému se často říká malá Hluboká, hony oslavovali.

Indicie: monolit, který sloužil k práci obrům z Obřího hradu.

Indicie: nejlépe zachovaný pozůstatek po historické těžbě zlata na Sušicku.

 


Stáhnout jako PDF


Soutěžit můžeš do 2.1.2022. Slosování o trička nejen pro milovníky Sušicka proběhne v pátek 7.1.2022.
Soutěž pro vás připravila DESTINACE Sušicko, z. s. a Fotíme Šumavu. 

 

Vánoční stopovačka - mapa

Foto: Vánoční stopovačka - mapa

Projekt je realizován za finanční podpory Plzeňského kraje