MUZEUM LAMBERSKÁ STEZKA ŽIHOBCE

MUZEUM LAMBERSKÁ STEZKA ŽIHOBCE

Web: https://www.zihobce.eu/kultura/muzeum-lamberska-stezka-zihobce/

V okolí: Galerie Netopýr Žihobce, Finské kulturní centrum Stella Polaris Žihobce, Naučná stezka Netopýřím parkem v anglickém parku v Žihobcích

Foto: Muzeum Lamberská stezka Žihobce

Muzeum Lamberská stezka přibližuje historii obce Žihobce spjatou s rodem Lamberků, především vypráví příběh vztahu prosté dívky Kateřiny a knížete gustava Joachima von Lamberg. Muzeum se nachází v krásných prostorách raně barokního zámku v obci Žihobce obklopeného zámeckým parkem. Součástí expozice je rekonstrukce zámeckého interiéru 19. stol. a expozice věnovaná přírodě Pošumaví.

Foto: Pohled na Žihobce

Zajímavosti v okolí:

Galerie Netopýr Žihobce

Soukromá galerie manželů Froulíkových, která každoročně nabízí zajímavou uměleckou expozici známých výtvarníků, sochařů a dalších umělců.

Finské kulturní centrum Stella Polaris Žihobce

V Žihobcích, malé vesničce 12 km od Sušice, máte jedinečnou možnost navštívit unikátní kulturní centrum Finska, které nabízí svým návštěvníkům možnost prohlídky kulturního centra, které prezentuje tuto zemi různými díly finských umělců.

Naučná stezka Netopýřím parkem v anglickém parku v Žihobcích

Naučná stezka Netopýřím parkem je koncipována jako okružní procházka bývalým zámeckým parkem (délka cca 1 km) v Žihobcích s několika zastaveními.

Projekt je realizován za finanční podpory Plzeňského kraje