SUŠICKÁ PAVUČINA

SUŠICKÁ PAVUČINA

Počet km: dohromady 20 km

Obtížnost: každá trasa má jinou náročnost, lehké - středně těžké, všechny dostupné i pro rodiny s menšími dětmi a kočárky

Terén: rozdílný dle vybrané trasy

CO JE SUŠICKÁ PAVUČINA?

... TO JSOU NEJKRÁSNĚJŠÍ PROCHÁZKY PO SUŠICI A OKOLÍ

Síť 20 km pěších stezek a hippostezek v okolí Sušice, která vám představí město ze všech směrů - jako město královské s bohatou historií a celou řadou kulturních památek i jako město moderní a krásné architektury 20.století. Představí vám Sušici jako kolébku sirkařství i jako oporu husitů. Jako místo, kde se můžete na chvilku zastavit u jednotlivých zastavení kované křížové cesty nebo kde se můžete vyřádit s dětmi při putování podél Otavy.

Sušice je brána Šumavy! Ten, kdo míří do oblasti centrální Šumavy, nemůže tohle příjemné a malebné město minout. Na březích kdysi zlatonosné Otavy si podává ruku histo­rie s přírodou, všední rušný den s prima prázdninovou náladou, která vyzývá k odpočinku i k nejrůznějším sportov­ním, společenským i kulturním aktivitám.

Sušice je první dáma Šumavy! Měst, která si berou za své přízvisko brána Šumavy je víc, ale jedinou „dámou" mezi nimi je Sušice. Chcete-li se s touto okouzlující dámou seznámit, vydejte se s námi na toulky po stezkách Sušické pavučiny.

KAM VÁS PAVUČINA ZAVEDE?

Pavučina vede po čtyřech vrcholech (Svatobor, Stráž, Kalovy, Žižkův vrch) i údolím řeky Otavy (Na Pátečku). Ke každému z těchto bodů vede jedna stezka, která má jedinečnou tématiku. Dva okruhy se pak klikatí přímo městským centrem a jeden „velký" pak spojuje všechna vrcholová místa. Pokud by se Vám putování okolím Sušice zalíbilo, můžete se ještě vydat na vrchol Hrádek k soše sv. Jana Nepomuckého. Kopec na sever od Sušice je téměř bez stromů, a díky tomu je odsud vidět do všech světových stran.

CO VÁS PO CESTĚ ČEKÁ A CO UVIDÍTE?

Na každé stezce vás čeká něco trošku jiného – někde historické památky a architektura, jinde jedinečná příroda a okouzlující výhledy do údolí řeky Otavy.

Po cestách najdete celkem 20 informačních tabulí, panoramatické mapy, odpočinková místa s lavičkami, uvaziště pro koně.

A CO SI VZÍT NA CESTU?

Před cestou je dobré zajít na městské informační středisko Sušice (budova radnice, u které všechny stezky začínají), kde je k dispozici ucelená sada informačních materiálů k projektu Sušické pavučiny s komplexními informacemi o Sušici a okolí.

Pokud plánujete stoupat do kopců, tak určitě nezapomeňte pevnou obuv a svačinu. Další vybavení už závisí na ročním období a počasí. V zimě nezapomeňte sáňky, v létě košík na houby.

Cestu nejkrásnějších vyhlídek si ještě lépe užijete s dalekohledem.

VŠECHNY TRASY NALEZNETE ZDE

Projekt je realizován za finanční podpory Plzeňského kraje